Praktyka rolowania
Czym jest rolowanie?
Rolowanie to nic innego jak przetłumaczenie najlepszych technik masażu, terapii manualnych na rolkę.
Mając sprzęt do rolowania w domu tworzysz sobie przestrzeń do regularnych masaży, które wykonasz samodzielnie.
Efektem rolowania będzie:
- obniżenie napięcia mięśniowo – powięziowego,
- uelastycznienie tkanek,
- zwiększenie zakresu ruchomości ciała,
- poprawa nawodnienia tkanek,
- szybsze odprowadzanie złogów oraz szybsze dostarczenie substancji odżywczych do mięśni i powięzi
- ujędrnienie skóry i zmniejszenie cellulitu
Co daje
praktyka rolowania?
W praktyce dzięki rolowaniu Twoja codzienność może nabrać innych barw.
Odpuszczenie napięcia w mięśniach
Dzięki rolowaniu poczujesz, że odpuszcza napięcie w lędźwiach, że możesz swobodnie schylić się żeby zawiązać buty, że zeszło – odpuściło napięcie skumulowane w karku, że możesz swobodniej ruszać szyją.
Uzupełnienie każdego sportowego treningu
Rolowanie poprawia elastyczność mięśni, pomaga im się rozluźnić i zapewnia większą efektywność ich pracy. Zmniejsza zakwasy i łagodzi ból z nimi związany. Ujędrnia skórę i zmniejsza cellulit. Poprawia przepływ krwi i substancji odżywczych do mięśni, zapewniając ich regenerację po wysiłku.
Przeciwskazania do rolowania
Zerwanie / naderwanie mięśni, więzadeł, złamania, ostre stany bólowe / zapalne, siniaki, krwiaki, tętniaki, wypukłe żylaki (omijamy), rany otwarte, oparzenia, owrzodzenia, zaburzenia czucia, zaawansowana osteoporoza.
Najbliższe warsztaty z rolowania:
rolowanie
Rolowanie dla osób o siedzącym trybie życia i zestresowanych (28.09.2024)
To już III edycja warsztatów z rolowania dla osób o siedzącym trybie życia i zestresowanych. Zapisy ruszają 23 sierpnia. Bądź pierwszy i zarezerwuj miejsce 🤗
Czytaj dalej
Trenerka rolowania
Rolowaniem ciała zainteresowałam się w 2022 roku. Praktykę rolowania rozpoczęłam na własny użytek, aby moje ciało szybciej regenerowało się po zajęciach w lesie. W zaciszu własnego domu rolowałam się z użyciem aplikacji pod czujnym okiem Karoliny Dachowskiej (inicjatorki rolowania w Polsce).
Bardzo ujął mnie sposób w jaki Karolina wprowadzała mnie w tajniki rolowania. Zawsze podkreślała żeby zwracać uwagę na sygnały płynące z ciała, nie dociskać jak czuję, że dana partia ciała boli pod wpływem ucisku na rolce, dawała precyzyjne komunikaty jak należy ułożyć się na rollerze, w jaki sposób się przemieszczać na rolce. Jej spokojny głos i precyzyjne komunikaty bardzo pomagały mi w nauce.
Praktykując na własny użytek zobaczyłam, że rolowanie to świetne narzędzie do uzupełnienia zajęć nordic walking. Dzięki rolowaniu miałam lepsze czucie ciała i jego ruchomość, a regeneracja po treningu następowała szybciej. Zauważyłam też dużo benefitów w życiu codziennym. Gdy czułam, że mój kark jest spięty po pracy przy komputerze, robiłam sesję rolowania karku. Gdy bolały mnie stawy krzyżowo – biodrowe podczas miesiączki, wykorzystywałam duo – ball, aby rozluźnić spięte lędźwie.
Rollery nie zajmują dużo miejsca w szafie, a mogą być naszym prywatnym masażystą, dzięki któremu skończą się nasze dolegliwości bólowe.
W listopadzie 2023 r. podjęłam decyzję, że chciałabym szerzyć wiedzę na temat rolowania. Odbyłam szkolenie pod czujnym okiem Karoliny i Michała Dachowskich, założycieli Blackroll Polska. Mając tytuł trenera rolowania Blackroll mogę prowadzić zajęcia, warsztaty i uczyć innych jak w sposób bezpieczny i efektywny się rolować.